SEPTIKY

Septiky Eko-natur

TŘÍKOMOROVÉ SEPTIKY

Septik nebo žumpa? Septik je na rozdíl od žumpy průtočné zařízení, které na první pohled může působit velmi jednoduše. Nemusí se tak často vyvážet a v kombinaci se zemním filtrem a dalším příslušenstvím se z něj může stát plnohodnotná čistička odpadních vod. Navíc nepotřebuje žádnou energii a nevadí mu přerušovaný provoz. Proto se septiky skvěle hodí na chatu nebo chalupu nebo třeba k malému penzionu, kde se neustále mění počet obyvatel.

Tyto tříkomorové septiky jsou samonosné, takže je při instalaci nemusíte obetonovávat a ušetříte tak čas a peníze.  

V naší nabídce najdete válcové septiky o objemu od 2m3 do 12m3. Pokud Vám nevyhovují nabízené rozměry, jsme schopni po dohodě vyrobit septik o různých průměrech a výškách.
Jedná se o válcové tříkomorové septiky vyrobené z polypropylenu. Tyto septiky slouží k anaerobnímu čištění odpadních vod z rodinných domů, penzionů, chat, sportovních zařízení apod. Tříkomorový septik slouží jako první stupeň čištění odpadních vod. Jako druhý stupeň čištění může být použit pískový filtr, nebo biofiltr. Nátok a odtok ze septiku je gravitační, není tedy potřeba elektrické energie.

Instalace a uvedení ČOV do provozu

Výhody septiků:

  • Nepotřebují elektrickou energii.

  • Může docházet k nepravidelnému zatěžování.

  • Minimální nároky na provoz a údržbu.

  • Dlouhodobá životnost.